Maddiyat
Evlenmeden Önce Konuşulması Gereken Konular
İlişkinin ilk konuları para konusu her ne kadar bir yerde sorun olmasa bile ilerleyen zamanlarda bu problem haline gelecektir. Çünkü iki kişinin sorumluluğu bir yerde tek kişi üstlenemez o yüzden aynı eve girdiğiniz andan itibaren maddi konularda birbirinizi eşit derece desteklemelisiniz…

Ebeveyinlik
Evlenmeden Önce Konuşulması Gereken Konular
İlişkide basit gibi görünen ama ilerleyen süreçlerde büyük sorunlar doğuran bir diğer konuda kaç çocuk istiyorsun algısıdır. Bu durumda evlilik boyunca kaç yıl sonra ve kaç çocuk istendiği konusunda iki tarafında ortak payda buluşmaları gerekmektedir.

Karşılıklı güven
Evlenmeden Önce Konuşulması Gereken Konular
Bu konuyu ilişkiye yeni başlarken dile getirilmesi gereken bir konudur. İlişkinin devamını getiren ve çiftlerin birbirini kısıtlamadan sınırlarının olduğunu ilişkinin en başında konuşmaları gerekmektedir. İlişkide hangi davranışın olurunu kabul görmek ilişkinin boyutunu ve devam süresini belirlemektedir. İşte bu konuyu konuşmak için geç kalmamalsınız yoksa ilerleyen süreçlerde büyük sorunlara yol açabilir.

Seks
Evlenmeden Önce Konuşulması Gereken Konular
Partnerinizle ortak payda da buluşmanız gereken bir diğer konu da cinselliktir. Belki partnerinizin istediği farklı arzular size ters gelebilir. En tutkulu ilişkilerde bile cinsellik rutine bağlayabilir. Bu durumda ilişkinize farkı tutkular ekleyebilirsiniz.

Partnerinizi çok iyi tanımalısınız
Evlenmeden Önce Konuşulması Gereken Konular
Evlenmeden önce partnerinizi çok iyi tanımalısınız. Bu noktada bir ömür boyu yaşam süreceğiniz kişinin en kötü özelliklerini iyi bilmeli ve tercihinize göre o özelliğini bilerek evliliği kabul etmelisiniz. Aksi taktirde evlendikten sonra hayal kırıklığına uğrarsınız.