Ana Sayfa Etiketler Bacaklar

Etiket: bacaklar


Bacaklarınızı Daha Çekici Göstermenin Yolları!

0

Bir kadının güzelliğinin en önemli unsuru bacaklarıdır. Güzel ve narin bacakları olan bir kadına ne giyse yakışır. Erkekler de kadınların bacaklarına ayrı bir özen göstermektedir.

Omuz genişliğinde ayaklarınızı açık ve kollarınızı önde esnetin. Bunu yaparken sandalyeye oturuyormuş gibi hareket edin. Bu sayede kaslarınızı güçlendireceksiniz.

Bacaklarınızı güzel göstermenin diğer bir yöntemi de makyajdır. Örneğin renginden hoşnut değilseniz kapatıcı fondötenler kullanabilirsiniz. Bacaklarınızın yumuşak ve derisinin nemli olması için duştan sonra krem sürmeyi unutmayın.

 Uzun süreli topuklu ayakkabı giymek bacakların sağlığını ve görünümünü bozacaktır. Bu nedenle düz taban ayakkabılarla topukluları dönüşümlü olarak giyin.

Acısız Epilasyon İçin Püf Noktaları

0

1. Ne kadar sık epilasyon yapacağınız tüylerinizin uzamasına bağlıdır. Ancak epilasyona yeni başlıyorsanız 15 günde bir uygulamanızda fayda var. Bu sayede hem ağrı eşiğiniz artar hem de tüyler fazla uzamadığı için daha az acır. Zamanla bacaklarınız bu işleme alışır ve ayda bir yapmanız yeterli olur.

2. Kişilerin ağrı eşiği değişse de hazırlık safhası ağrıyı azaltabilir. İyi nemlendirilmiş ve yağsız bir cilt epilasyon için gereklidir. Bu sayede makine tüyleri daha kolay tutabilir.

3. Her zaman en az acıyan yerden başlamak önemlidir. Bacakların alt tarafları çoğu kadın için en az ağrılı bölgedir. Daha da azaltmak için epilasyon uygulayacağınız bölgeyi eliniz ile gerginleştirin. Bu alanlardan başladığınızda ağrı eşiğiniz yükselecektir ve bu sayede daha çok acıması beklenen yerlerde fazla ağrı hissetmeyeceksiniz.

 4. Bu tür epilatörlerin temizliği de etkinliği için çok önemlidir. Kullandıktan sonra fırçasıyla temizlemeye özen gösterin.

5. Cildi çok hassas kişilerde kızarmalar meydana gelecektir. Sakın kolonya gibi açık gözenekleri tahriş edecek ürünler kullanmayın. Duşa girdiğinizde de nazik dokunuşlarla yıkamaya çalışın. Çok sıcak su ile yıkanmamaya özen gösterin. Önemli bir toplantınız ya da buluşmanız varsa bir gün önceden epilasyon yapmaya gayret edin.

6. Bacaklardaki acıyı epilasyon sonrasında azaltan jeller ve serinletici ürünler bulunmaktadır. Çoğu güzellik salonunda kullanılan ağda sonrası rahatlatıcı yağlardan edinebilir ve epilasyon sonrasında kullanabilirsiniz.

Bizi Takip Edin

4,146BeğenenlerBeğen
130TakipçiTakip Et
34,451TakipçiTakip Et
161TakipçiTakip Et