Ana Sayfa Etiketler Aldatma

Etiket: aldatma


Aldatan İnsanlar Hakkında Şaşırtan Gerçekler!

0

En çok hangi müzik türünü dinleyenler aldatıyor? Aldatan bazı erkekler neden bu sırrı ele verecek ipuçları bırakıyor ya da insanlar sadece mutsuz olduğu için mi aldatıyor? İşte yanıtları.

Aldatmak bir yardım çığlığı mı?

Aldatan insanlar hakkında şaşırtan gerçekler
Aldatan bazı erkekler bu sırlarını açığa çıkaracak izler bırakabiliyorlar. Ortak kullanılan bilgisayarda açık bırakılan e-mailler, yakadaki ruj izi, telefonunu bir dakika bile yanından ayırmaması gibi… Acaba aldatmak için dahi olsa yeterince zeki değiller mi? The Secret of Happy Married Men kitabının yazarı Scott Haltzman buna farklı yaklaşıyor. Ona göre, aldatan kişiler aslında bu durumu partnerlerinin fark etmesini istiyorlar. Aldatmanın, bazen “Yardıma ihtiyacım var” şeklinde bir çığlık olabileceğini söylüyor. Kişinin aldatmaya son vermek istediğini, ancak bunu nasıl yapacağını bilemediği belirtiyor.

Mutsuz oldukları için mi aldatıyorlar?

Aldatan insanlar hakkında şaşırtan gerçekler
Her aldatan kişinin, ilişkisinde katlanılamaz bir noktada olduğu anlamına gelmiyor. Ancak mutlu bir ilişkisi olduğu halde aldatmak da herkes için geçerli değil. Yapılan bir araştırmada, aldattığını belirtenlerin büyük bir çoğunluğunun, gerek hayatlarında gerekse de ilişkilerinde mutlu olduklarını gösteriyor. Bu kişiler, ayrılma peşinde olmadıklarını söylüyorlar.
Rutgers Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmada, partnerlerini aldatan erkeklerin yüzde 56’sı partnerleriyle mutlu olduklarını belirtiyor. Bu oran kadınlarda yüzde 34.

Hangi tür müzik dinleyenler daha çok aldatıyor?

Aldatan insanlar hakkında şaşırtan gerçekler
Araştırmacılar, cinsiyet farkı olmaksızın aldatanların yüzde 41’inin rock müzik sevdiğini ortaya koydu. Aldatanların yüzde 16’sı ise pop müzik seviyor. Country tutkunlarının yüzde 11, klasik müzik dinleyicilerinin oranı ise yüzde 7 olarak belirtiliyor. Listenin en sonunda ise yüzde 2 ile hip-hop var. Yani en az hip-hop seveler aldatıyor.

Kadınların aldatma nedeni duygusal

Aldatan insanlar hakkında şaşırtan gerçekler
Kadınların aldatma nedenleri erkeklerden farklılık gösteriyor. Aldatma üzerine cinsiyet farklarının etkileri araştırıldığında, kadınları aldatmaya iten temel etken, fiziksel ihtiyaçlardan çok duygusal açlığı kapatmak. Ancak bu durum ilişkinin sonuna gelindiğini de gösteriyor. Duygusal açlık aslında ilişkinin ömrünün sonuna yaklaştığının önemli bir kanıtı.

Kadınlar hamileliğe uygun dönemde daha fazla aldatıyor

Aldatan insanlar hakkında şaşırtan gerçekler
UCLA araştırmacısı Dr. Martie Haselton, “Bulgularımıza göre, kadınlar partnerlerinin haricindeki erkeklerden en çok adet döngüsündeki hamile kalma şansının en yüksek olduğu dönemlerde etkileniyor. Bu da yumurtlamanın başladığı ya da takiben geçen birkaç gün içerisinde oluşuyor” diyor. Ayrıca, kadınlar bu dönemlerde kendilerini daha seksi hissediyorlar. İki etken birleştiğinde de aldatma isteği perçinlenebiliyor.

Tanıdıklarla aldatma çoğunlukta!

Aldatan insanlar hakkında şaşırtan gerçekler
Yapılan bir araştırmada, aldatmaların yüzde 85’inin iş arkadaşları, arkadaşlar ya da komşular arasında meydana geldiği gösteriyor. Çünkü aldatanlar, hedeflerini öncelikle yakın yerlerden belirliyorlar. İş hayatında bu ihtimal daha da güçleniyor.

Erkekler evliliklerini düzeltmek için aldatıyor!

Aldatan insanlar hakkında şaşırtan gerçekler
Evlilik ve aile terapisti Susan Mandel, eşlerini seven erkeklerin, evliliğin dışına çıkarak evliliklerini koruyabileceklerini düşünebildiklerini belirtiyor. Kabul edilmesi zor ve saçma gelebilir fakat böyle bir mantık da seçilebiliyor.

Aldatıldığınızı Nasıl Anlarsınız?

0

Öpüşmek
Sizi öpmeyi aniden bıraktıysa şüphelenebilirsiniz. Öpüşmek bir ilişkinin doğru yürüdüğünün en önemli göstergelerindendir. eğer seks sırasında veya günlük hayatınızda sizi öpmeyen bir eşiniz varsa alarm çanlarını çalabilirsiniz. Çünkü hem kadınlar hem de erkeklere göre öpüşmek seksten bile daha çok duygusallık içeriyor.

Seks yaşantınız
Seks hayatınız son dönemlerde tam bir rutin haline geldi veya durma noktasında. Partneriniz her zaman yorgun hissediyor, sürekli stresli ve baş ağrıları geçmek bilmiyor. Cinsel arzulardaki azalma ihanet sinyallerindendir. Elbette 1 haftalık süreçten bahsetmiyoruz. Uzun süreli olarak cinsel hayatınızda köklü değişiklikler varsa ve karşınızdaki donuk bir şekilde bu konuyu geçiştirmeye çalışıyorsa onu izlemeye alabilirsiniz.

Cep telefonu
Saklayacak hiç bir şeyi olmayan kişiler cep telefonlarını ortada bırakır. tuvalete dahi cep telefonuyla gidiyor, gelen telefonlarda duygu hali değişiyor ve eve gelince telefonunu sessize alıyor veya kapatıyorsa sakladığı bir şeyler olabilir.

Nasıl giyiniyor?
Dışarı çıkarken dişlerini bile zar zor fırçalayan eşiniz parfümler kullanmaya, cilt bakımı yapmaya, saçlarına şekil vermeye başladıysa bu bir belirti olabilir. giydiği kıyafetler bir anda değişiyor ancak sizinle dolaşırken kendine özen göstermiyorsa şüphelenmeye başlasanız iyi olur.

Sarılmak en önemli göstergedir
Sarılmak çiftler arasındaki duygu alışverişi ve romantizm için olmazsa olmazlardandır. Eşiniz artık size sarılmıyor, mümkün mertebe sizinle temasa geçmekten dahi kaçınıyorsa aranızdaki bağların koptuğu anlamına gelir.

Aldatıldığınızı düşünüyorsanız hemen paniğe kapılmayın. Yanlış alarm vermiş de olabilirsiniz. Önce hiç bir şeyin farkında değilmişsiniz gibi davranın. Onu gizlice takibe alın ve gözlemleyin. Nitekim aldatan kişiler kolay paniğe kapılır. Bu gibi bir durumdan neredeyse eminseniz, işte o zaman onu karşınıza alıp adam gibi konuşmanın zamanı geldi demektir.

Kim Daha Çok Aldatıyor?

0

Güç dengeleri değiştikçe kişiler kendilerini eleştiriye daha fazla kapatıyor. Son yıllarda artan boşanma oranları da kadınların toplumda bağımsız birer birey olarak ayakta durabilmesine bağlanıyor. Kariyer konusu ise hem kadınlar hem erkekler için geçerli. Yüksek bir kariyere sahip kişilerin gözü biraz da olsa dışarıya kayıyor.

Hollanda’da bulunan Tilburg Üniversitesi’nden Prof. Joris Lammers 1,561 profesyonel çalışan üzerinde yürüttüğü araştırmada cinsiyete özellikle daha fazla önem verdi. Lammers, “Cinsiyet tarafından bakılırsa insanlar genellikle uzun iş gezilere çıkan erkeklerin aldatmaya daha yatkın olduğunu düşünür. Ancak aldatma yüksek mevkiideki kadınlar ve erkeklerle ilgili bir konu değildir. Bir ilişkide aldatma yaşanması cinsiyete bağlanamaz” dedi.

Ancak anket sonuçlarına göre yüksek mevkiiye sahip ve mutlu bir aile tablosu olmayan kadınların eskiye oranla aldatmaya daha meyilli olduğu görüldü. Eşinden memnun olmayan kadınlar, erkekler kadar cesur davranıp sevgili edinebiliyor. Bu da kadınların baskı altında geçirdiği çocukluktan sonra kendi ayakları üzerinde durduğundaki dönemlerde yaşanıyor.

Uzmanlar aile kurumunun önemini ve aldatmanın sorunlu bir durum olduğunu vurgularken, çocuk yetiştirmenin de ileriki yaşamdaki aldatma eğilimini önemli ölçüde etkilediğini belirtiyor.

Bizi Takip Edin

4,109BeğenenlerBeğen
129TakipçiTakip Et
36,185TakipçiTakip Et
161TakipçiTakip Et