Dünya sinemasının tartışılmaz en büyük efsanelerinden biri olan Marilyn MONROE, çizgi film dünyasının 7’den 70’e herkesin gönlünde taht kuran Mickey MOUSE, günümüz gençliğinin yaşayan efsanesi, İngilterede başta olmak üzere dünyanın her yerinde genç kızların idolü ve Moda ikonu olmayı başaran Kate MOSS’un portreleri kullanılarak üretilen Eleven Paris  ayakkabıları Efsaneler Serisinin Türkiye pazarında ki satışına da başlandı.

1986 yılında kurulan ve Multibrand ayakkabı konseptinin Türkiye’de ki öncüsü olan Shoes Center, İtalya’da ki birçok ünlü ayakkabı markasının Türkiye distribütörü ve bu markaları Türkiye getirmesi ile tanınmıştır. Bugünlerde ise Eleven Paris’in Efsaneler serisini ithal ederek pazara sürdü. Dünyanın birçok ülkesinde genç kızlar tarafından çok sevilerek giyilen Eleven Paris Efsaneler serisi, birçok moda blog’u tarafından da yılın trent ayakkabısı olarak lanse ediliyor. Birbirinden şık bu ayakkabıları temin edebilmek için yakın çevrenizde Shoes Center mağazası ya da bayisi yoksa internete girerek shop.shoescenter.com.tr adresinden temin edebilirsiniz. Kreasyonlarında, bazen düyanın en ünlü sanatçılarını, bazen en ünlü çizgi roman kahramanlarını, bazen de en ünlü baş yapıt sanat eserlerini resmederek sıra dışı tasarımlarla kulanan Eleven Paris bu koleksiyonlarla her geçen gün ayakkabıdan giyime gençlerin trend markası olmaya devam ediyor.

Eleven Paris Hakkında

Hikayesi; 2003 yılında Oriel Bensimon ve Dan Cohen isimli iki moda tutkununa ait, Paris’te küçük bir sokakta 11 numaralı küçük bir binada başlar. Markanın kurucuları  modaya olan tutkularını yaratıcılıkları ve girişimcilikleri ile destekleyerek trendleri takip eden, aynı zamanda trend yaratan bir hazır giyim markası yaratma projesi için zamanlarının büyük bir kısmını bu 11 numaralı küçük apartman dairesinde geçirirler. Marka ismini bu 11 numaralı apartman dairesinden almaktadır.