Ana Sayfa Etiketler Saç boyası nasıl seçilir

Etiket: saç boyası nasıl seçilir


Saçlarınız İçin Doğru Rengi Nasıl Seçmelisiniz?

0

Saçınızı sürekli boyayıp doğru tonu bulmakta zorlanıyorsanız ve yanlış renkler kullanıyorsanız bunu önlemek için bazı önerilerimiz var.

Ten rengi önemli bir unsurdur. Bir de beden rengi vardır. Yani kaş rengi, göz rengi, saçınızın doğal rengi. Saçınızın doğal rengi ve gözlerinizin rengi saçlarınız için hangi rengi seçeceğinizi kolaylaştırmalı. Seçeceğiniz renk doğal saç renginizin alt tonlarında olmalı.

Saçlarınız İçin Doğru Rengi Nasıl Seçmelisiniz

Saç renginizi biraz açmak istiyorsanız da iki tondan fazlasını yapmamalısınız. Dönüşü olmayan bir renkle karşılaşabilirsiniz.

Röfle yaparken de ölçüyü dikkatli ayarlayın. En fazla 3-4 ton açın. İstenmeyen sonuçları önlemek için bu da önemli bir etkendir.

Saçlarınız İçin Doğru Rengi Nasıl Seçmelisiniz

Ünlü bir isimde gördüğünüz saç rengini veya saç modelini uygulamak için kendinizi zorlamayın. Belki size yakışmayacak bir görünümdür. Bu noktada kuaförünüz önemli rol oynuyor. Bu gibi büyük değişikliklerden önce mutlaka ona danışın.

Saçlarınız İçin Doğru Rengi Nasıl Seçmelisiniz

Ten renginiz esmer ise saçlarınız da koyu renk uygun olacaktır ki doğal rengi de zaten koyudur muhtemelen. Ama açık renk kullanmak istiyorsanız da dore veya sarı platin gibi renkler tercih edebilirsiniz.

Buğday tenli iseniz saçlarınız için renk alternatifi birazcık daha geniş olabilir. Kirli sarı, kızıla çalan kahve, koyu kahve veya çikolata tonlarını kullanabilirsiniz.

Beyaz tenli iseniz renkte sınırınız yok ama makyaj yapmıyorsanız saçlarınızın koyu renk olması uygun daha olabilir.

Soluk bir ten rengine sahipseniz saçlarınızı ön plana çıkararak bunu lehinize çevirebilirsiniz. Kızıl veya bakır rengi tonları size en çok yakışacak renkler olabilir. Makyaj yapıyorsanız da açık sarı tonlarını tercih edebilirsiniz. Makyaj yapmıyorsanız açık sarı ile daha solgun görünebilirsiniz.

Bizi Takip Edin

4,032BeğenenlerBeğen
125TakipçiTakip Et
38,238TakipçiTakip Et
161TakipçiTakip Et

Burcu Esmersoy’dan Beymen Club’a Özel

Beymen Club'un kampanya yüzü Burcu Esmersoy, yaz sezonun favori ürünlerinden oluşan kapsül koleksiyonuyla yaz ayları için renkli alternatifler yarattı. Beymen Club tasarım ekibi ve...