Ana Sayfa Etiketler Maskara nasıl sürülür

Etiket: maskara nasıl sürülür


Maskara Sürerken Yapılan 7 Yanlış

0

Maskara, makyajınızı tamamlayan önemli bir etkendir. Maskara sürmek her ne kadar kolay gibi görünse de mutlaka yanlışlar, hatalar yapılabiliyor. Doğru bir şekilde maskara sürmek ve yanlış yapmamanız için bazı önerilerimiz var.

Maskarayı Fazla Sürmek

Maskara Sürerken Yapılan 8 Yanlış
Maskara fırçasını çıkardığınız haliyle hemen sürmemelisiniz. Fırçada mutlaka fazla miktarda maskara vardır. Bu fazla miktarı en basit şekilde tüpün kenarına sürebilirsiniz. Böylece maskara boşa gitmemiş olur. Fırçadaki fazla miktarı almak için kağıt mendil de kullanabilirsiniz bu arada.

Maskara Fırçası

Maskara Sürerken Yapılan 8 Yanlış
Maskara fırçasını sürekli olarak tüpün içinden çıkartıp takmayın. Maskara tüpü ne kadar çok hava alırsa o kadar çabuk kurur ve maskaranızdan yeterli verimi alamazsınız. Sadece lazım olduğunda fırçayı çıkartın ve hemen tüpe geri koyun.

Kirpik Kıvırıcı

Maskara Sürerken Yapılan 8 Yanlış
Kirpik kıvırıcı nasıl yanlış kullanılabilir? Önce maskarayı sürdünüz, sonra kıvırıcı kullanarak kirpikleri kıvırdınız. Siz de böyle yapıyorsanız malesef yanlış yapıyorsunuz. Kirpikleriniz aşırı zarar görebilir hatta kopabilir. Önce kirpiklerinizi kıvırmalı sonra maskarayı sürmelisiniz.

Yanlış Başlangıç

Maskara Sürerken Yapılan 8 Yanlış
Yapılan en büyük yanlışlardan birisi fırçanın yan tutulmasıdır. Fırçayı kirpik diplerindeb başlayarak sürmelisiniz ve maskarayı bulaştırmamak için alt kirpiklerden başlamalısınız.

Göz Kapağını Temizlememek

Maskara Sürerken Yapılan 8 Yanlış
Özellikle uzun kirpikleriniz varsa maskaranın göz kapaklarınıza bulaşmasını çok iyi biliyorsunuzdur. Bulaştıktan sonra kurumadan göz kapağınızı temizlemelisiniz.

Bakış

Maskara Sürerken Yapılan 8 Yanlış
Alt kirpiklere maskara sürerken yukarı, üst kirpiklere sürerken aşağı doğru bakılmalıdır. Genelde kafa öne doğru eğilmişken veya çene yukarda uygulama yapılır ama bu da yanlıştır.

Yanlış Maskara Seçimi

Maskara Sürerken Yapılan 8 Yanlış
Maskaralar malum çeşit çeşittir. Kıvıran, dolgunlaştıran, kirpikleri uzatan gibi çeşitleri vardır. Bu gibi özelliklerin hepsini kirpiklerinize kazandırmak istiyorsanız bir maskarayı sürdükten sonra kurumasını bekleyip diğerini uygulamak doğru olacaktır. Aksi takdirde maskara kurumadan diğerini uygulamak pek işe yaramayacaktır.

Bizi Takip Edin

4,032BeğenenlerBeğen
125TakipçiTakip Et
39,724TakipçiTakip Et
161TakipçiTakip Et
Aşkın ömrü kaç yıl

Aşkın Ömrü Kaç Yıl?

Geçici bir delirme durumu olarak tanımlanan aşk, beyindeki belirli kimyasalların aktif hale gelmesiyle yaşanıyor. En kara sevda bile bu kimyasalların rezervleri tükendiğinde sona eriyor....