Ana Sayfa Etiketler Göz makyajı

Etiket: göz makyajı


Maskara Sürerken Yapılan 7 Yanlış

0

Maskara, makyajınızı tamamlayan önemli bir etkendir. Maskara sürmek her ne kadar kolay gibi görünse de mutlaka yanlışlar, hatalar yapılabiliyor. Doğru bir şekilde maskara sürmek ve yanlış yapmamanız için bazı önerilerimiz var.

Maskarayı Fazla Sürmek

Maskara Sürerken Yapılan 8 Yanlış
Maskara fırçasını çıkardığınız haliyle hemen sürmemelisiniz. Fırçada mutlaka fazla miktarda maskara vardır. Bu fazla miktarı en basit şekilde tüpün kenarına sürebilirsiniz. Böylece maskara boşa gitmemiş olur. Fırçadaki fazla miktarı almak için kağıt mendil de kullanabilirsiniz bu arada.

Maskara Fırçası

Maskara Sürerken Yapılan 8 Yanlış
Maskara fırçasını sürekli olarak tüpün içinden çıkartıp takmayın. Maskara tüpü ne kadar çok hava alırsa o kadar çabuk kurur ve maskaranızdan yeterli verimi alamazsınız. Sadece lazım olduğunda fırçayı çıkartın ve hemen tüpe geri koyun.

Kirpik Kıvırıcı

Maskara Sürerken Yapılan 8 Yanlış
Kirpik kıvırıcı nasıl yanlış kullanılabilir? Önce maskarayı sürdünüz, sonra kıvırıcı kullanarak kirpikleri kıvırdınız. Siz de böyle yapıyorsanız malesef yanlış yapıyorsunuz. Kirpikleriniz aşırı zarar görebilir hatta kopabilir. Önce kirpiklerinizi kıvırmalı sonra maskarayı sürmelisiniz.

Yanlış Başlangıç

Maskara Sürerken Yapılan 8 Yanlış
Yapılan en büyük yanlışlardan birisi fırçanın yan tutulmasıdır. Fırçayı kirpik diplerindeb başlayarak sürmelisiniz ve maskarayı bulaştırmamak için alt kirpiklerden başlamalısınız.

Göz Kapağını Temizlememek

Maskara Sürerken Yapılan 8 Yanlış
Özellikle uzun kirpikleriniz varsa maskaranın göz kapaklarınıza bulaşmasını çok iyi biliyorsunuzdur. Bulaştıktan sonra kurumadan göz kapağınızı temizlemelisiniz.

Bakış

Maskara Sürerken Yapılan 8 Yanlış
Alt kirpiklere maskara sürerken yukarı, üst kirpiklere sürerken aşağı doğru bakılmalıdır. Genelde kafa öne doğru eğilmişken veya çene yukarda uygulama yapılır ama bu da yanlıştır.

Yanlış Maskara Seçimi

Maskara Sürerken Yapılan 8 Yanlış
Maskaralar malum çeşit çeşittir. Kıvıran, dolgunlaştıran, kirpikleri uzatan gibi çeşitleri vardır. Bu gibi özelliklerin hepsini kirpiklerinize kazandırmak istiyorsanız bir maskarayı sürdükten sonra kurumasını bekleyip diğerini uygulamak doğru olacaktır. Aksi takdirde maskara kurumadan diğerini uygulamak pek işe yaramayacaktır.

Gözleriniz İçin Bakım Önerileri

0

Günlük bakım

Göz çevresi için özel bir krem kullanmak gerçekten şart mı? Hiç şüphesiz evet! Vücudumuzun en hassas bölgesi olan gözlerimizde kullanacağımız ürünlerin de, bu duyarlılığa uygun, özel üretilmiş ürünler olmaları şart. Göz çevresi derisi, yüzün diğer kısımlarından 7 kat daha ince. Bu nedenle bakımını, onu tahriş etmeyecek kadar hafif dokunuşlarla yapmak gerekli. En doğu seçim, yağlı olmayan, hafif jel ve solüsyonlar kullanmak. Diğer yandan, göz çevresi, diğer bölgelere oranla, kullanılan ürünlere karşı çok daha duyarlı. Bu duyarlılıkları nedeniyle, formülleri göze özel üretilmiş, tahriş etmeyen ve alerjik olmayan kremleri kullanmalısınız. Ancak bu şekilde, hiçbir yan etkiye maruz kalmadan istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da, kullandığınız ürünlerin Ph değerinin göz yaşlarının Ph değerinden daha düşük olması. Göz için üretilen özel ürünlerin, en büyük özellikleri, gözenekleri derinlemesine temizleyip, sıkılaştırarak gerginleştirici etki yapmaları. Bu ürünler aynı zamanda göz çevrelerinizi, zararlı güneş ışınlarına karşı da koruyacaktır.

Gözleri İri Gösteren Makyaj Taktikleri!

0

1

Küçük gözlere sahip olan kadınlar genellikle gözlerini ön plana çıkaramamaktan, göz renklerinin yeterince belli olmadığından ve göz makyajını iyi taşıyamamaktan şikayetçi.

Tüm bu sorunları çözmek için bazı makyaj taktiklerini deneyebiliriz!

İlk olarak söylemeliyiz ki, gözlerinizin içine süreceğiniz aydınlatıcı kalem gözlerinizi daha büyük gösterir. Gözleri büyük göstermenin en kolay yollarından biri açık renkte göz kalemi kullanmaktır. Göz içerisine uygulayacağınız beyaz renkte kalemler daha iri gözlere sahip olmanıza olanak sağlar. Ayrıca kirpik üzeri ve kaş altlarına açık renkli far kullanılarak daha iri bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Göz kapağına açık renkli far sürmek ve orta koyulukta mat bir far ile gölgelendirmek de işe yarayan yöntemlerden.

Eyeliner süreceğiniz zaman,  gözlerinizin tamamına değil de ortadan başlayarak dışarı doğru sürerseniz gözleriniz daha büyük görünecektir.

Elbette kirpikleri unutmuyoruz ancak yoğun maskara da gözlerinizi küçültebilir. Bu nedenle tek kat maskara sürüp güzelce kıvırmak yeterli olacaktır.

Doğal Görünümlü Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

0

 

Acaba çok mu sürdüm, gözlerime uygun rengi tercih ettim mi gibi sorulardan sizi kurtarıyoruz.

Önce malzemeler: En açık toprak  tonlarından bir göz farı, bundan bir ya da iki ton koyu bir göz farı daha ve yuvarlak bir far fırçası

Şimdi de mükemmel bakışların tarifine geçelim…

Sadece iki ton göz farı kullanıyoruz. Açık renkli göz farını fırçaya uygulayıp fırçanın üzerindeki fazlalardan üfleyerek kurtulun.

Farı göz çukurunuz boyunca kirpiklerinizin diplerini de ihmal etmeden yay hareketiyle sürün. Göz çevresinin burna yakın kısmını bırakın.

İpucu: Yuvarlak uçlu bir göz farı fırçasının tek alternatifi işaret parmağıdır.

Koyu renk göz farını fırçaya uygulayın. Fazlalıktan yine kurtulun. Yoksa dökülüp, gözlerinizin altında çirkin bir gölge oluşturacaktır.

Koyu renkli farı kullanmak biraz daha ustalık gerektirir. Bu işin sadece iki sırrı var: Koyu renk far sadece kirpik üstüne bir hat şeklinde ve göz çukurunun hemen altına hilal şeklinde sürülür. Göz kapağınızın ortası kesinlikle açık renkli kalmalı.

İpucu: Gözleriniz iriyse yarattığınız gölgeyi koyulaştırmakta çekinmeyin.

Diğer gözünüz için de bu adımların aynısını yapın. Diğer uygulamada kaç fırça hareketi kullandığınızı unutmayın, iki gözünüzün farklı görünmesini istemezsiniz değil mi?

Son olarak gözlerinizi vurgulamak için kirpiklerinize maskara sürün ve kıvırmayı unutmayın!

Bizi Takip Edin

4,032BeğenenlerBeğen
125TakipçiTakip Et
39,984TakipçiTakip Et
161TakipçiTakip Et
Mugler Fall 2016 Ready-to-Wear

Mugler Fall 2016 Ready-to-Wear

Kreatif direktör David Koma imzalı Mugler Fall 2016 koleksiyonu deriler ile dikkatleri çekiyor. Defilenin açılışını yapan İngiliz model Edie Campbell'in giydiği bir kolu açık...