Ana Sayfa Etiketler Botox

Etiket: botox


Botoks Rehberi…

0

Aşırı miktarlarda olduğunda bu toksin besin zehirlenmesine neden olur. Felç ile bile sonuçlanabilen gıda zehirlenmesi riskine rağmen bilim adamları bu toksinin insanlık yararına kullanılabileceği bir yöntem geliştirmiştir. Seyreltilmiş ve az miktarlarda bazı kaslara enjekte edildiğinde bu kasların zayıflamasını önlediği görülmüştür.

Kozmetik üzerine araştırma yapan doktorlar sayesinde botoks kullanılarak yüzdeki kırışıklıklar ve çizgiler düzeltilebilmektedir.

Botoks nasıl çalışır?

Botoks sinirlerden kaslara iletilen sinyalleri bloke eder. Botoks enjekte edilmiş kas artık kırışıklıklara neden olmayacak, çünkü gevşemeyecektir.

 Botoks en çok alın bölgesinde vegöz çevresindeki kırışıklıklarda kullanılır. Güneş ve yer çekimine bağlı olarak ortaya çıkan çizgiler botoks ile düzeltilemez.

Botoks nasıl uygulanır?

Botoks işlemi sadece birkaç dakika alır ve anestezi gerektirmez. Belirli kaslara ince uçlu bir iğne yardımıyla enjekte edilir ve çok az rahatsızlık verir. Tam etki almak için 1 hafta gibi bir süre gereklidir ve tedaviye başlamadan 10 gün öncesinde alkol tüketimini durdurmak önerilir. İşlemden 2 hafta öncesinde ise morarmayı azaltması için aspirin ve anti-inflamatuar ilaçların alımına ara vermek gereklidir.

Bizi Takip Edin

4,032BeğenenlerBeğen
125TakipçiTakip Et
39,645TakipçiTakip Et
161TakipçiTakip Et

Barok Siyah ve Altın Rengi Trendi

Bu sezon tarihi ve sanatı üzerinizde taşıyarak; abartılı havası, ince ve detaylı işlemeleri sayesinde büyüleyici ve modern gözükmeniz elinizde! Büyük, oymalı ve karmaşık gözüken...