Ana Sayfa Etiketler Bikini modelleri

Etiket: bikini modelleri


Halter Yaka Bikini Trendi

0

Halter Yaka Bikini Trendi

Geçen yıl yıldızı parlayan ve 2017 yaz modasının vazgeçilmezleri arasına giren halter yaka bikiniler, plajlarda fazlasıyla göreceğimiz modellerden.

Halter Yaka Bikini Trendi

Halter yaka bikini üstlerine bazı modellerinde farklı detay eklenmiş. Kapalı düz yaka yerine, ince şerit iplerle süslenmiş.

Halter Yaka Bikini Trendi

Bikini alt ve üstünü aynı giymeyi sevmeyenler farklı parçalarla kombinleyebilir. Hem seksi hem de rahat olan halter yaka bikiniler, bel ve göğüs kıvrımlarını da fazlasıyla dikkat çekici kılıyor.

Halter Yaka Bikini Trendi

Ayrıca halter yaka bikini üstünü, mini jean şort veya yüksek bel jean pantolonlarla kombinleyebilirsiniz.

Halter Yaka Bikini Trendi

Sadece bikini üstlerinde değil, halter yaka mayolarda da kullanılıyor.
Vücut kusurlarını kapatan bu modellerle plajda göğsünüzü gere gere yürüyebilir, doyasıya suyun tadını çıkarabilirsiniz.
İşte halter yaka mayo modellerinden bazıları:

Seçtiğiniz Bikini Vücudunuza Uygun mu?

0

Yaz sezonunun yaklaşmasıyla birlikte yepyeni bikini modelleri vitrinlerdeki yerini almaya başladı. Peki vücudunuza en uygun bikini hangisi biliyor musunuz?

İşte vücut tipine göre bikini modelleri

Armut tipi vücutlar

Bu vücut tipine en uygun örneklerden birisi Jennifer Lopez. Sizin de ünlü şarkıcı gibi omuzlardan daha geniş kalçalarınız varsa ve vücudunuz bir armut gibi aşağıya doğru genişliyorsa, seçimlerinizi dikkatle yapmalı ve beslenmenize çok özen göstermelisiniz. Çünkü azıcık kilo alırsanız kalçalarınız genişleyebilir, selülitleriniz artabilir.

Bikininiz nasıl olmalı?

• Bikininin üstü destekli ve fırfırlı olmalı. Böylece göğüslerinizi daha büyük gösterebilirsin. Bikinin alt kısmı ipli olabilir.
• Mayo alırken, derin bacak kesimi olanları tercih edin.
• Koyu renkler sizin için daha uygun

Elma tipi vücutlar

Geniş omuzlara, pek de ince olmayan bir bele sahipseniz, siz de Beyonce gibi elma tipindensiniz! Karın bölgenizde biriken yağlar canınızı sıkabilir, kıyafet seçimleriniz seni zorlayabilir!

Bikininiz nasıl olmalı?
• Göğüs ve basen bölgenizi toparlayıcı kalıplar tercih edin.
• Bikinizin üstünü büyük üçgen modellerden, altını ise yüksek bellilerden seçin.
• Mayo giyeceğiniz zaman, derin bacak kesimleri olanlardan alın.
• Düşük belli altlardan uzak durun.

Göbekli vücutlar

Böyle bir vücut şekline daha çok mayo modelleri uygun olur, bikinilerden mümkün olduğunca uzak durmaya çalışın.

Çünkü göbeğiniz çok ise direk göbek bölgeniz ortada kalacağı için dikkat çekecektir. Boyuna çizgili modelleri tercih edebilirsiniz çünkü boyuna çizgi hem uzun gösterecek hemde göbeğinizi biraz kamufle edecektir. Ama enine çizgilerden mutlaka uzak durun. Renk geçişli, degradeli ve yüzücü mayosuda size göre. Yokini, mayokini ve tankini gibi modellerden kesinlikle kaçının. Şortlu bikini modelleride size uygun değil.

Üçgen vücutlar

Bu vücut tipinde genellikle basen ölçüsü geniş gögüs ise daha küçüktür ve düz bir karın bölgesine sahiptirler.

Bu tip vücut şekline de bikini yakışır. Fakat alt kısmı biraz kamufle etmek için koyu ve düz renkleri tercih edip üst bölgeyi renk ve desen kombinasyonları ile belirginleştirmek gerek. Ayrıca şık straplezler böyle bir vücut şeklini çok cici gösterecektir. Mayo seçimlerinizde ise, mutlaka düz koyu renkleri seçin ve üst kısmınız silikon dolgulu olsun ki orantıyı dengede tutsun.

Ters üçgen vücutlar

Üçgen vücutların tam tersine geniş omuzlara sahip ve büyük göğüslerle dar kalçaları olan vücut tipidir.

Bu tür vücut tipi için gögüsleri küçük gösterecek modeller seçilmeli. Bikini modellerinde, mümkünse üst kısımda koyu ve tek renkleri tercih edip alt kısım için ise renkli ve desenli modeller uygundur. Alt- üst ayrı satılan modellere yönelmek gerek böyle bir durumda. Alt kısımda ipli üçgen bikini tercih ederken üst kısımda kalın askılı boyundan bağlı modellere yönelmek gerek böyle bir durumda. Ve kesinlikle straptez modellerden ve daha iri gösterecek silikon destekli üstlerden uzak durulmalı. Ayrıca sporcu mayosu da sizin için uygun olabilir.

Kum saati vücutlar

En ideal vücut şeklidir. Ne giyseniz yakışır. Bu vücut şeklinde, gögüs ve basen ölçüleri birbirine çok yakın olup bel oyuntusu da oldukça belirgindir. Boyundan iple bağlanan üçgen bikini modelleri sizde çok güzel duracak, tüm vücut hatlarınızı ortaya çıkaracaktır.

Ayrıca en önemli kural alt ve üstlerde dengeyi bozmamk için aynı desen ve renkleri tercih edin. Çünkü zaten vücut tipiniz hiçbir yerinizi saklamanızı gerektirmiyor. Eğer alltta düz siyah üstte bol renkli ve desenli model tercih ederseniz yada tam tersi, koyu renkli bölgenizi zayıf gösterecek renkli desenli tercih ettiğiniz bölgeniz ise tam hatları gösterecektir. Ve orantıyı bozacaktır. Mayo tercihlerinde ise mayokini ve yokini modelleri de size uygun.

Dikdörtgen vücutlar

Bel ve basen orantısı aynı olup, bel oyuntusu çok fazla olmayan bir vücut tipidir. Vücut yapısını dengelemek için mayokini modeller tam size göre. Çünkü, yan taraflarda olan oyuntu sizin belinizi ince gösterecektir. Bikini seçeneklerine gelince bol hareketli modelleri seçmek gerekir, fırfırlı, fiyonklu, büzgülü gibi modellerde basen yapınız biraz daha geniş gösterip, vücudunuza hareket katacaktır. Bol desenli renkli modellerde dikkat çekici gözüküp vücut orantınızı sağlayacaktır.

Bizi Takip Edin

4,032BeğenenlerBeğen
125TakipçiTakip Et
39,533TakipçiTakip Et
161TakipçiTakip Et

Michael Kors 2014 Sonbahar Koleksiyonu

Michael Kors 2014 sonbahar koleksiyonu ilkbahar koleksiyonunun evrim geçirmiş hali gibi. Basit baskılı elbiseler, deri kemerler, sade pamuklu gömlekler, hırkalar bulunuyor koleksiyonda. Sadelik hakim...